Cevap veriyorum yokum (İçimden).

(Dışımdan)

… TİP 1 …

Evet yapalım. Hatta piyasanın kralı biz olalım. Ne kadar bütçemiz var???

Ne bütçemiz yok mu? Para kazanmaya başlayınca bana aylık 3 bin lira mı vereceksiniz?

Siteyi bedavaya mı yapacağım?

Benim anlamadığım herşeyi ben yapıyorum, seni zengin ediyorum sende beni asgari ücret ile işe alıyorsun. Sabah sizin dükkanı açıp süpüreyim,  Akşam da temizliğe geleyim mi?
(İşin garibi sen aquaparkta göbek atarken ben neden seni zengin edeyim. Söyle kardeşine veya abine/ablana o yapsın. Seninle yeni tanışmadık mı?)

hayır deyince de yazılımcı olmadığımı söylüyorsunz. Yok zaten ben yazılımcı degilim, şaka yapmıştım biz zaten web sitesi yapmıyoruz. Aslında benim baba mesleği balıkçılık.

Dur dur konuyu sapıtmayalım. Aynı şeyi ben sana teklif edeyim, şurda bir emlak dükkanı açalım tamam mı?, gece gündüz çalış olur da para kazanırsa dükkan ben sana maaş verecem.

Nasıl hayır mı? Neden sen emlakçı degil misin? Yoksa kendine mi güvenmiyorsun? Bence sen emlakdan anlamıyon.

 

… TİP 2 …

Emlak sitesi ihtiyacı oldugu için bizi bulur, başka hiçbirşey istemez. Biz olayı anlatırız. Değerli müşterimiz kabul eder. Siteyi yapar teslim ederiz.

Buraya kadar ne güzel degil mi.

Akabinde aranırız. Sitem neden başta cıkmıyor, sahil bieden emlak bencen önce çıkıyor, zodyakjet ve harry-et emlak ın önüne geçmem lazım.

Ama bahsettiğiniz sitelerde 10 milyon ilan var. Sizin sitenizde kaç ilan var?

Ne 10 tane mi ilan var?

Kusra bakmayın ama 10 ilan ile googlede o siteleri geçerseniz ben googleye bir daha girmem.

Şöyle birşey yapmayı deneseniz. Googlede çalışan tanıdığınız var mı? Rica edin sizin siteyi biraz yukarı çeksin.

Benim tanıdığım malesef yok (Bu ne çirkeflik yahu)

Ya da en iyisi siz direk google ile iletişime geçin kendilerine güzel bir paket firma isminiz ile gönderin. İçerisine googlenin sevdiği şeylerden ekleyin. Çünkü az birşey istemiyorsunuz. Birisi satılık daire yazınca en başta görüneceksiniz. 10 tane ilanınız ile İstanbul dan Karsa herkez sizi bilecek.

Evet diğer konuda haklısınız suç bende son üç aydır ne dediyseniz yaptım ve ücret almadım. Şimdi Arapça eklemek için ücret isteyince bozuluyorsunuz. Anlamadığınız olay size bedava iş yaparken diğer bütün müşterilerimi kaybettim. Artık şirketi kapatıyorum.

Şaka şaka, kapatmıyorum ama size geçmişe dönük üç aylık yaptıklarımı listesi ile bir fatura gonderdim. Yeni birşey isterseniz önce onu ödeyin.

 

… Tip 3 …
Site yapılır teslim edilir. Müşteri 10 adet ilan ile kendi bölgesinde satılık dairede ikinci sayfaya gelmiş ise sevinir.

 

Arkadaşlar olaylara pozitif bakın. En azından siteniz var. Amerikadan bir adam firmanızın kurumsal sitesine giriş yapabilir. Bunun karşılığında aylık 50 Tl hosting ödemek neden istemiyorsunuz. Dukkanınızın kirası aylık 5 bin lira. Amerikadan bir kişiye ulaşmak için gidiş dönüş bileti alsanız 10 bin lira ödemeniz gerekiyor. Bir zahmet değerli müşteriler, hosting olayını küçümsemeyin. Bunca sene küçümsediniz ödemediniz ödeyen rakipleriniz sizi geçti.

Kolay gelsin.