Müşerim, tek hücreli bakterilerin ham madesini oluşturduğu kendi kendine uzayan şeker ile beslenen bir branda keşfetti işin en onemli kısmının ise brandanın marsta kullanılabilir olduğunu anladığıdır. Bu uzayan branda sayesinde kimse branda almak zorunda kalmayacak, ne kadar ihtiyacınız olursa olsun bir metreküp branda alın ve her metreküp için 100g şeker verin. Bakteriler çoğalarak 1 metreküp uzayan brandanızı oluşturacak.

Aynı müşterim, bu projesinin çalınmasından korktuğu için projeden kimseye bahsetmedi. Patent başvurusunda da bulunmadı. Whatsapp kullanmadı çünkü whatsapp tarafından takip ediliyordu. Telegram kullanmadı çünkü ne oldugu belli degildi. Facebook kullanmadı bütün bilgileri paylaşılıyordu. Google kullanmadı çünkü anladı ki google maps, arama motoru herşeyi takip ediyordu. Aklından yeşil branda düşününce sitelerde reklamlarda yeşil branda çıkıyordu. Sonunda brandayı alarak Toroslarda kimsenin göremeyecegi bir yere yerleşti.

Artık kimsenin brandadan haberi yoktu. Kimse uzayda onun brandasını kullanamayacaktı. Kimse uzayan brandadan haberdar olup projesini çalamayacaktı. Öyle de oldu. 100 yıl sonra ne brandadan ne de bizim elemandan haber geldi. Yok oldular sanki.

İşin ilginci, farklı bir insan benzer bir projeyi whatsappdan paylaştı. Telegramdan arkadaşlarıyla paylaştı. Patentini aldı. Hatta projeyi çalmaya çalışanlar olunca whatsappdan paylaştığı tarihi gösterip ilk önce kendisinin paylaştığını ispatladı. Artık branda Marsa giden uzay araçlarında, mars evlerinin teraslarında kullanıyor, 100g şeker ile marsta insanlar teraslarına 1 metreküp branda üretebiliyorlar.

Whatsapp mesajlarımı dinliyor…

İşte son mesajlarım kendimi ifşa ediyorum:

+ hacı selam napaan?
– Eyi, php8 çıkmış serverı güncelliyorum, sen.
+ whatsapp dinleniyorumuş biliyon mu
– pss baksana, ya bana ordan 1000$ gonderebilir misin server alcam

….. diger konuşma ….

+ Askitontonbalıgım benim, yıllanmış şarabım nasılsın?
– canım iyilik senden, hayırmı gecenin bu vakti
+ seni ton balıgı yer gibi yemek istiyorum
– uyusana be adam. içtinmi sen yoksa.

…. diger konuşma …
+ benim server açılmıyo yine, ne biçim iş yapıyorsunuz? Hiç googlenin çöktügünü gordun mu sen. Sizinle çalışmıyorum artık.
– Sonunda dogru karar veren bir muşterim oldu. Tebrikler Efendim.

Arkadaşlar gördügünüz gibi benim günlük rutin konuşmalar. Açıkcası beni whatsapp takip etmesine seviniyorum. Kendimi önemli biri gibi hissettiriyor.